Пільги та субсидії

Пільги та субсидії

Процедура оформлення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання). Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації.

Більш детально зі зразками заяви та декларації та правилами їх оформлення можна ознайомитись на сайті Міністерства соціальної політики України: http://www.msp.gov.ua/content/subsidii.html

Крім того, повідомляємо, що нарахування субсидій не входить до компетенції КП «Водоканал» ВМР». Це прерогатива відділів управління праці та соціального захисту населення. Комунальне підприємство отримує щомісячно  інформацію про нарахування субсидій та пільг.

За законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг в межах встановлених норм споживання перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

Постановою Кабінету Міністрів № 319 від 27.04.2016 внесено зміни до порядку надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Таким чином, на період отримання субсидії громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, вони нараховуватися не будуть.

Постановою Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» прийняті єдині для всієї України норми житла та споживання комунальних послуг, на які може бути призначена субсидія.

Так, для користування послугами з централізованого постачання холодної води – 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води; для користування послугами з централізованого водовідведення – 3,6 куб. метри на одну особу на місяць.

Після закінчення строку отримання субсидії органи соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді.

У разі отримання від організацій-надавачів житлово-комунальних послуг інформації про прострочену понад один місяць заборгованості з оплати послуг субсидія на наступний строк не призначається, про що органи соціального захисту населення інформують особу.

Відповідно до п.15 постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 N 848 (зі змінами та доповненнями) «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» після закінчення опалювального сезону невикористана сума субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення) повертається підприємством – виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акту розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидії.

Для отримання пільги на послуги з водопостачання та водовідведення необхідно звернутись до відділу реалізації КП «Водоканал» ВМР» для написання відповідної заяви та подання документів:

  • копія паспорта пільговика
  • копія ідентифікаційного коду пільговика
  • посвідчення, що підтверджує отримання право на пільгу
  • довідка про склад сім’ї
  • довідка про реєстрацію пільговика в управлінні праці та соціального захисту населення

Для підтвердження правдивості копій при собі необхідно мати оригінали документів!