ПОСЛУГА ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Мета провадження

Послуга спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні процесу збирання та очищення стоків, не допущення погіршення екологічної безпеки в регіоні та забруднення ріки “Кашлагач”, куди скидаються очищені стоки, і з наступним надходженням води в Дніпровський басейн.

 

   Опис матеріально-технічної бази та ресурсів для провадження послуги централізованого водовідведення

Слід зазначити, що відповідно до п.1.3 «Правил користування системами комунального  водопостачання та водовідведення в поселеннях та містах України» Підприємство  обслуговує  вуличні,  квартальні самопливні каналізаційні  мережі, каналізаційні очисні споруди і обладнання,  а також технологічні прилади й пристрої на них,  які  перебувають  у нас  на   балансі.

До складу комплексу очисних споруд входять:
– Приймальна камера;
– Будівля решіток;
– Горизонтальні пісколовки;
– Первинні вертикальні відстійники;
– Вторинні радіальні відстійники;
– Аеротенки;
– Контактні відстойники;
– Будівля хлораторної;
– Приймальний резервуар очищених стоків;
– Мулові майданчики;
– Мулова насосна станція;
– Насосна станція рециркуляції активного мулу;

-Насосна освітлених вод;

-Трансформаторна підстанція.

 

Існуюча забудова міста повністю каналізована. Протяжність каналізаційних мереж становить 27,9 км. Господарсько-побутові стоки самопливною мережею відводяться на Вугледарські очисні споруди, які розташовані на відстані 3,5 км на захід від міста. Відведення стоків забезпечує самопливний відвідний колектор Д = 600мм.

Очисні споруди побудовані та експлуатуються з 1966р. На очисних спорудах, потужність яких становить 10 тис.м3 / добу, стоки піддаються повної біологічної очистці та відводяться в р. Кашлагач.

На теперішній час на очисних спорудах було проведено  роботи з реконструкції, розпочаті у 2016 році. У рамках проекту реконструкція проведена на спорудах: первинних відстійниках, радіальних відстійниках, насосна рециркуляції активного мулу, мулова насосна. У жовтні 2018 року визначено виконавця проектної документації «Реконструкція очисних споруд міста Вугледара – ІІ черга», яка охоплює об’єкти, що не увійшли до проекту 2016 року. Додатково ведуться роботи що до приведення містобудівної документації земельної ділянки під очисними спорудами міста Вугледара згідно чинного Законодавства України.